1. soutěžní kolo 20. ročníku v NTM
Měření motorů jubilejního 20. ročníku začalo 6.5. prvním kolem v učebně NTM. Na startu se sešlo devět motorů, obě učebny NTM ale byly plné, protože přišli i další studenti bez motorů. A navíc zde byla i skupina studentů-pomocníků, kteří budou pomáhat na veletrhu jak při vlastní soutěži, tak i při organizaci celého veletržního prostoru po oba dny.
Při soutěži museli každého zaujmout studenti ve vojenských uniformách z VSŠ a VOŠ MO z Moravské Třebové se slušnými otáčkami motorů a originálními konstrukcemi. Vedoucí týmů jsou Metoděj Dadák, Dan Šik a Jakub Varmuža a všechny jejich motory mají potenciál pro druhé kolo.
Z SPŠ Třebešín přišel Honza Polák se svým týmem a jejich originálním, průtočným chlazením.
Se svojí báječnou učitelkou ze SŠ elektrotechnické a strojírenství v Praze přišli se svými týmy Jirka Orlov, Ondra Hejhal a Vítek Šesták. I na ně se ve finále těšíme, každoročně škola překvapuje.
Ze ZŠ Korunovační Vašek Čelikovský se svým týmem a také Anthony Szuflak z PBIS s motorem, který od loňska doznal značnou změnu.
První kolo bylo sice ve znamení měření otáček motorů, ale důležité byly i technické konzultace. Konstrukce motorů, použité materiály, technické provedení. Výsledné otáčky jsou souhrnem všech parametrů a tak se vyplatí nic podcenit.
Důležitá informace pro květen: s technickými dotazy se prosím obracejte na Jirku Tomana – jiritom@seznam.cz.
Miloš v květnu nebude k dispozici.
Dosažené otáčky nejsou sice v prvním kolo to nejdůležitější, co na tomto setkání řešíme, ale „co je doma, to se počítá“, a tak mají týmy zálohu, kdby se ve finále něco pokazilo. Protože otáčky na tomto měření se počátají do celkových výsledků.
Těšíme se na finále 4. června v Letňanech.

Napsat komentář